Всеукраїнський тиждень права в Риботинському НВК

Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України „Про Всеукраїнський тиждень права” № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня –  День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Одним із завдань сучасної шкільної  правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці  правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права,  який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою тижня було:

• підвищити інтерес учнів до  правознавства;
  • розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;
  • реалізувати  на практиці основні принципи особистісно орієнтованого підходу до навчання;
  • створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.

Проведення тижня права було спрямоване на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах, зокрема в Конституції України. Цей  тиждень – пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша  маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд   заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкової до старшої.

Всеукраїнський тиждень права розпочався з  проведення 10 грудня 2018 року Всеукраїнського уроку «Права  людини » з нагоди проголошення Декларації прав людини.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Так  в рамках  тижня  були проведені заходи,  спрямовані на забезпечення захисту прав дитини,  дотримання національних  та загальнолюдських    морально-естетичних принципів, традицій. У  школі були оформлені стенди, випущенні стіннівки «Всі різні, всі рівні», була організована виставка  малюнків на тему «Мої права».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Для  учнів 1-4 класів було проведено  казкову вікторину «Захист прав дитини – це перш за все завдання держави!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Для учнів  5 – 8 класів була  проведена вікторина «Права та обов’язки батьків та дітей». Під час спілкування діти повторили основні статті Конвенції про права дитини, а також вчитель  правознавства  Наталія Хотинченко наголосила, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Для 9 – 11 класів проведена презентація «Сімейне право в різних країнах     світу». Учні дізнались багато цікавих фактів про сімейне право в США, Туреччині, Канаді, Данії та арабських країнах, змогли порівняти із сімейним кодексом України, отримали практичні поради для майбутнього.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Протягом тижня по класах були проведені години спілкування на правову тематику.

«Я громадянин України» – саме під такою назвою було проведено фотовиставку.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З метою запобігання дискримінації та насильства в сім’ї та школі  на зустріч з учнями 5-11 класів були запрошені заступник начальника Коропського бюро правової допомоги Дарина Мальцева та начальник відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту Коропської селищної ради Оксана Нестеренко.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Одним з головних прав людини є право на безкоштовну медицину. Саме з цього приводу на зустріч з учнями 10-11 класів було запрошено представника ФАПу Тетяну Єфремову. Діти дізналися багато цікавого: про надання першої допомоги при опіках, під час дорожньо-транспортних пригод, укусах комах і  ін.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

11 грудня 2018 року в 6 класі пройшла вікторина “Мої права і обов’язки”. Шестикласники  дізналися, з якого віку, як і де підліток може захистити свої права та інтереси – самостійно або за допомогою законних представників. Не маючи достатнього життєвого досвіду, підлітки іноді опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати людину від фатальної помилки може тільки знання законів. Під час години спілкування  знайшли відповіді на питання, які їх хвилювали.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Для учнів 7-8 класів було проведено соціальне опитування шляхом анкетування «Як захищені права дитини в школі».

Була організована виставка книжок на тему: «Правова література», яка дала можливість  учням  поглибити свої знання з прав людини.

Учні 11 класу взяли  участь у грі «Що? Де? Коли?» на правову тематику.

01

Протягом тижня учні та вчителі школи взяли участь в акції «Допоможи солдату». Було зібрано велику кількість продуктів харчування, засобів гігієни, які так необхідні нашим воїнам. Зібране було передано волонтеру Тептюк Оксані Михайлівні.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.

Робота з формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння втілювати в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.